Keletas patarimų pradedantiesiems:

Pradedant praktikuoti salėje:

Kilimėliai, dekučiai yra, todėl nieko atsinešti nereikia.

Dirbama basomis arba su kojinėmis - kaip kam patogiau. Apranga - judesių nevaržantys, triukšmo nesukeliantys (nečežantys) drabužiai. Kadangi tempas lėtas, žiemos metu reikėtų rengtis šilčiau.

Nedėvėkite skambančių, barškančių aksesuarų. Išjunkite mobilaus telefono garsą ir vibraciją. Visa tai trukdo susikaupimui ir dėmesio koncentracijai.

Į pirmą (nemokamą) užsiėmimą ateikite 10 - 15 minučių anksčiau. Trumpas instruktažas kaip dirbame.

Dirbame be skausmo ar įtampų. Koncentruojam dėmesį į kūno vidų. Kvėpuojam lėtai ir giliai. Praktikuojant pajutus kurioje nors kūno vietoje skausmą, tirpimą, šalimą, kaitimą ar šiaip neaiškios kilmės stiprų jutimą reikėtų sumažinti lenkimą (sukimą) iki tol kol neliks negatyvių jutimų. Atliekant asanas kūnui turi būti patogu.

Dėmesį visada laikykite nukreiptą į kūno vidų. Stebėkite kūno viduje vykstančius procesus, stebėkite kvėpavimą, stebėkite atsipalaidavimą. Dėmesiui nukrypus į išorę ar į minčių srautą, jį vėl gražinkite į kūno vidų. Galima pabandyti sukoncentruoti dėmesį į nosies galą, stebint įeinantį ir išeinantį oro srautą arba į tarpą tarp antakių.

Pradėjus praktikuoti jogą, gali paaštrėti (bet nebūtinai) chroniškos ligos. Gali "išlysti" kažkokie nauji ligų simptomai. Tai nėra kažkokios naujos ligos, problemos buvo, tik jos nebuvo iškilę į dėmesio sritį. Sistemingos praktikos dėka, derinant su mitybos koregavimu ir gyvenimo būdo pakeitimu, įmanoma išspręsti daugumą problemų.

Galima perskaityti tūkstančius knygų apie jogą, bet nuo to nebūsime sveikesni. Kol neatsisėsime ant kilimėlio ir nepradėsime praktikuoti, tol nevyks teigiami procesai mūsų organizme.

Jogos praktika yra saviugdanti. Su ilgesne praktika atsiranda gebėjimas suprasti kūną, jo poreikius.

Mokytojas ar instruktorius gali nurodyti tik kryptį, bet kelią turite nueiti patys.

Pradedant praktikuoti namie:

Atsikelkite 15 minučių anksčiau nei paprastai keliatės. Padarykite keletą nesudėtingų asanų (sėdimų ar gulimų). Pabaigoje 2-3 minučių Shavasana. Toliau elkitės, kaip įprastai.

Ankstinkite atsikėlimo laiką vis įtraukdami naujas asanas arba ilgindami jau daromų asanų laiką. Pabaigoje Shavasana iki 10 minučių.

Minimalus normalios praktikos laikas 1,5 valandos. Tai susiję su kūno ir psichikos inercija. Per trumpesnį laiką nei kūnas, nei psichika nespėja adaptuotis prie naujų formų ir naujos veiklos.

Praktikuoti derėtų tylioje, ramioje, be skersvėjų, gerai išvėdintoje patalpoje. Geriausia užsimerkus.

Atliekant asanas kūnui turi būti patogu.

Negalima atlikinėti asanų su skausmu ar su didelėmis įtampomis. Tiek fizinėmis, tiek psichinėmis.

Pajutus kurioje nors kūno vietoje skausmą, tirpimą, šalimą, kaitimą ar šiaip neaiškios kilmės stiprų jutimą, asanos atlikimą derėtų pabaigti. Išsiaiškinti jutimų kilmę ir priežastį.

Dėmesį visada laikykite nukreiptą į kūno vidų. Stebėkite kūno viduje vykstančius procesus, stebėkite kvėpavimą, stebėkite atsipalaidavimą. Dėmesiui nukrypus į išorę ar į minčių srautą, jį vėl gražinkite į kūno vidų. Galima pabandyti sukoncentruoti dėmesį į nosies galą, stebint įeinantį ir išeinantį oro srautą arba į tarpą tarp antakių.

Pradėkite reguliuoti mitybą. Kardinaliai nereikia visko keisti. Pradėkite nuo kiekio sureguliavimo. Valgykite tik tiek kiek reikia (skaičiuojant kalorijas, apie 1500 ckal), o ne kiek telpa, ar kiek norisi. Kadangi jogos praktika optimizuoja medžiagų apykaitos procesus, praktikuojant maisto reikia mažiau.

Gerkitę vandenį.